Discover Pomerania 360

Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego

Discover Pomerania 360

Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego

O PROJEKCIE

Celem projektu było stworzenie portalu sferycznego, który pozwoli zwiedzić atrakcje turystyczne Euroregionu Pomerania, nie wychodząc z domu. Pomorze to historyczny region, obejmujący tereny zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie granicy. Dzięki projektowi “Wirtualne podróże wzdłuż Odry i Zalewu Szczecińskiego” możemy obejrzeć 120 miejsc z ziemi i z powietrza oraz zapoznać się z ich historią. Portal Pomerania360 jest dostępny w języku polskim i niemieckim.

Odwiedź portal

“Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego” to projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska. Partnerem po stronie niemieckiej jest Förder- und Entwicklungsgesellschaft Vorpommern-Greifswald mbH z Pasewalku, a po polskiej portal krajoznawczy Discover Pomerania.

Czym jest Euroregion Pomerania?

Euroregion Pomerania został stworzony w 1995 roku w celu wsparcia współpracy między przygranicznymi regionami po stronie polskiej i niemieckiej. Euroregion wspiera współpracę na płaszczyźnie turystycznej, kulturalnej, edukacyjnej i gospodarczej. W jego skład wchodzą cztery powiaty z Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz dwa powiaty z Brandenburgii. Po stronie polskiej region obejmuje głównie powiaty i gminy z województwa zachodniopomorskiego.

Obszar przygraniczny, obejmujący tereny nad rzeką Odrą i te otaczające Zalew Szczeciński, jest pełen atrakcji, nie tylko dla miłośników żeglarstwa i wędkarstwa. To nadmorskie promenady, urokliwe ryneczki niemieckich miasteczek i dzika przyroda. Podczas wirtualnej podróży zwiedzimy wiejskie kościółki, muzea, pałace i ogrody. Odwiedzimy także największe miasta regionu – Szczecin i Świnoujście, zajrzymy do znanych atrakcji, takich jak Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie czy Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach. Odkryjemy również miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.